CX

Autonomiczny, sześcioobiegowy system do monitorowania i zarządzania wydajnością układów chłodzenia w formach wtryskowych

 

Szereg firm zajmujących się produkcją detali z tworzyw metodą wtrysku, zwłaszcza z branży opakowaniowej i motoryzacyjnej, dysponuje dużymi narzędziami, często przekraczającymi nawet kilka ton. Te typy form zwykle różnią się pod względem konstrukcji chłodzenia w porównaniu z mniejszymi narzędziami. Ze względu na dużą liczbę obiegów chłodzących, dla ułatwienia obsługi, połączenia wykonywane są poprzez rozdzielacze lub multizłącza, co pozwala na szybkie podłączenie wielu kanałów chłodzących za jednym razem. Takie podejście, choć oszczędza czas, zwykle stwarza pewne problemy w podczas czyszczenia i diagnostyki kanałów chłodzących.

Seria urządzeń CX została stworzona specjalnie po to, aby zapewnić wydajne rozwiązanie do czyszczenia dużych form. Podobnie jak modele CA w zakresie automatyzacji procesu, model CX został wyposażony w pojedynczą pompę i pulsator o wydajności tłoczenia 300L / min. Jeden duży wlot i wylot (1,5 cala średnicy) umożliwia użytkownikom zasilanie dużych kolektorów rozdzielających przepływ na poszczególne kanały bez utraty wysokiej dynamiki procesu czyszczenia. Taki rodzaj połączenia sprawia, że maszyna CX nadaje się nie tylko do dużych form, ale także do czyszczenia wtryskarek. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w funkcję zmiany kierunku przepływu, co dodatkowo zwiększa efektywność czyszczenia. Maszyny CX mogą również monitorować natężenie przepływu w czasie rzeczywistym, dając użytkownikom natychmiastową informację zwrotną na temat wyników czyszczenia.
Wszystkie te cechy sprawiają, że seria CoolingCare CX jest idealnym narzędziem dla każdej wtryskowni pracującej na dużych formach.