Czas czyszczenia poszczególnych obiegów chłodzących może, a nawet powinien się od siebie różnić, biorąc pod uwagę fakt, iż każdy z kanałów ma zazwyczaj inną średnicę, geometrię i długość, co wpływa na generowane spadki ciśnień i czas czyszczenia. Dlatego metoda nastawy jednakowego czasu czyszczenia dla wszystkich obiegów, którą stosują producenci urządzeń do czyszczenia kanałów chłodzących jest mocno nieprecyzyjna. Zakładanie że wszystkie kanały będą jednakowo czyste po takim samym czasie czyszczenia jest po prostu myśleniem życzeniowym, które dalekie jest od rzeczywistego stanu kanałów chłodzących.

COOLINGCARE CA2 i CA6 to jedyne urządzenia umożliwiające użytkownikowi zdefiniowanie wartości referencyjnej wydatku przepływu służącej jako punkt odniesienia dla przyszłego czyszczenia. W przypadku nowego narzędzia operator maszyny mierzy wydatki przepływu poszczególnych kanałów i zapisuje ich wartości w bazie danych. Gdy forma ponownie trafia do czyszczenia, operator określa docelowy procent pierwotnego natężenia przepływu, który ma zostać osiągnięty. Maszyna monitoruje wtedy wydatek przepływu Po osiągnięciu żądanego wydatku przepływu proces czyszczenia kończy się, o czym operator zostaje poinformowany w postaci wiadomości tekstowej wysłanej na jego numer telefonu. W przypadku starego narzędzia operator maszyny wybiera opcję „czyść do stabilnego wyniku”. Maszyna będzie mierzyć wydatki poszczególnych obiegów w równych odstępach czasu, tworząc krzywą pokazującą stopniowy wzrost przepływu. W pewnym momencie krzywa zacznie się przyjmować kształt linii prostej, co będzie wskazywało na osiągnięcie maksymalnego wydatku przepływu. Gdy kolejne wyniki są podobne, maszyna przerywa proces czyszczenia i informuje operatora za pomocą wiadomości tekstowej o zakończeniu czyszczenia. Operator może wtedy zapisać natężenie przepływu jako punkt odniesienia na przyszłość.

Może Cię zainteresować również

Rodzaje osadów i typy kamienia

Złoża mineralne pierwotnie składają się z węglanów wapnia i magnezu. Węglany, które są na ogół nierozpuszczalne, wytrącają się przez ogrzewanie wody zawierającej rozpuszczalne wodorowęglany wapnia

Czytaj więcej >